Galvenā Izvēlne

Izstrādātājs

Copyright © 2019 downsyndrome.lv izstrādātājs: Helmuts Meškonis
uzturētājs: Green Group


Valstis

39.5%Latvia Latvia
12.9%France France
11.8%Germany Germany
11.1%Australia Australia
7.2%United States United States

Apmeklētāji

Šodien: 2
Vakardien: 2
Šonedēļ: 4
Pagājušonedēļ: 11
Šomēnes: 50
Pagājušo mēnes: 51
Kopā: 695


JoomlaWatch Stats 1.2.10_04 by Matej Koval
Follow us on Twitter
ECOO aicinājums pacientiem ar Dauna sindromu un viņu aprūpētājiem PDF Drukāt E-pasts
Autors Helmuts Meskonis   
Otrdiena, 04 maijs 2010 09:59

Eiropas Optometrijas un Optikas Padome (ECOO) aicina pacientus ar Dauna sindromu un viņu aprūpētājus nodrošināt, lai redzes vajadzības tiktu regulāri uzraudzītas atbilstoši jaunākajām pētniecības struktūrām, jo cilvēku ar Dauna sindromu redzei ir konstatējusi būtiskas atšķirības no normas.

Ir labi zināms, ka cilvēki ar Dauna sindromu biežāk cieš no acu apstākļiem, piemēram, ambliopijas (slinks acs), īslaicīgas vai ilgtermiņa tālredzības, un paaugstināta riska kataraktas. Pētījumi liecina, ka pacientiem bieži ir problēmas gan ar acs un radzenes lēcu un, neskatoties uz korekciju, izmantojot brilles, nereti par spīti neizdodas panākt optimālu redzes asumu.
 
Dr. Julie-Anne Little un Kathryn J. Saunders no Ulsteras Universitātes un Dr. J. Margaret Woodhouse no Kārdifas Universitātes veica pētījumu un to nopublicēja Optometrijas un Redzes Zinātnē (Optometry and Vision Science), kas ir Amerikas Optometrijas Akadēmijas žurnāls. Pētījumā ir parādīta saikne starp radzenes jaudu un Dauna sindroms astigmātismu.

Aplūkojot grupu no 29 Dauna sindroma bērniem un salīdzinot to ar kontroles grupu, kas sastāvēja no 68 līdzīga vecuma bērniem, pētījumā konstatēta augsta refrakcijas kļūda (slikta redze), ieskaitot astigmātisms, ievērojamai daļai (59%) Dauna sindroma bērniem, salīdzinājumā ar 28% kontroles grupā.

48% (salīdzinot ar 1% kontroles grupā) bija tālredzīgi, 10% (25%) tuvredzīgi un 48% (6%) bija astigmātisms.
 
Ziņojumā aicina veikt turpmākus pētījumus attiecībā uz saikni starp acs okulārajām struktūrām Dauna sindroma bērniem un funkcionālo redzi.

Eiropas Optometrijas un Optikas Padome (ECOO) aicina cilvēkus, kuriem ir Dauna sindroms, regulāri veikt redzes pārbaudes, lai varētu saņemt labāko iespējamo korekciju atkarībā pēc nepieciešamības.

Eiropas Optometrijas un Optikas Padome (ECOO)  prezidents Wolfgang Cagnolati sacīja: "Šī ir viena no mūsu sabiedrības visneaizsargātākajām daļām. Ir svarīgi, lai viņu aprūpētāji būtu informēti par to paaugstināto risku attiecībā uz redzes problēmām, kāds ir slimniekiem ar Dauna sindromu slimniekiem. Pienācīga aprūpe, var sniegt lieliskus rezultātus cilvēku grupai, kurai ir grūtības konstatēt un formulēt savas pašas vajadzības."

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 04 maijs 2010 10:02
 
Pataloģiju Noteikšana PDF Drukāt E-pasts
Autors Helmuts Meskonis   
Otrdiena, 20 janvāris 2009 11:49
Ātrā diagnostikaPēdējos gados  ir izstrādātas vairākas metodes, kas ļauj topošajiem vecākiem testa rezultātus uzzināt jau pēc dažām dienām.  Šīs metodes nodrošina rezultātu pēc 1-3 dienām un ir uzskatāmas drīzāk par ievada analīzi, nevis alternatīvu pilnai kariotipēšanai.

Tomēr topošās māmiņas sirdsmiers ir neatsverams un vairāk kā mēneša gaidīšana ir mokoša abiem vecākiem, tāpēc daudzi izvēlas arī šo ievada analīzi, kas ļauj rezultātus par biežāk sastopamajām patoloģijām uzzināt jau dažu dienu laikā.

 Trisomiju analīze SIA "GenEra" laboratorijāPie SIA "GenEra" tiek veikts biežāko hromosomālo izmaiņu diagnostikas tests, izmantojot reaģentu komplektu ChromoQuantTM . Testa rezultāti ir gatavi 2-3 dienās (līdzīgi kā FISH).Šī analīze ir īpaši piemērota gadījumos, kad diagnostiku jāveic maksimāli īsā laikā – piemēram, ja tā notiek vēlā grūtniecības stadijā, 18.-20. Nedēļā.
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 20 janvāris 2009 11:55
 
Jaundzimušo bērnu ģenētisko patoloģiju riski PDF Drukāt E-pasts
Autors Helmuts Meskonis   
Otrdiena, 20 janvāris 2009 11:23
Ģenētisko patoloģiju biežums bērnam tieši korelē ar mātes vecumu; šo patoloģiju risks īpaši strauji pieaug grūtniecībai pēc 35 gadu vecuma. Par citiem augsta riska faktoriem attiecībā uz iedzimtām augļa attīstības anomālijām  uzskatāmi·         Tēva vecums virs 45 gadiem·         Viena vai abu vecāku iedzimtas orgānu anomālijas·         Gēnu vai hromosomālās saslimšanas·         Jonizējošā starojuma saņemšana kādam no vecākiem·         Vecāku asins radniecība·         Vairāki spontānie aborti, priekšlaicīgas dzemdības vai nedzīvi jaundzimušie ·         Akūtas vīrusu infekcijas, atsevišķu medikamentu lietošana grūtniecības pirmajā trimestrī·         Ģimenē dzimis bērns ar iedzimtām augļa attīstības anomālijām. 

Biežākās ģenētiskās patoloģijas ir saistītas ar 13., 18. vai 21. hromosomas trisomiju, kad paraugā atrod nevis divas kā parasti, bet trīs hromosomas.

Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 20 janvāris 2009 11:24
 
Dauna Sindroms - Definīcija PDF Drukāt E-pasts
Autors Helmuts Meskonis   
Svētdiena, 10 augusts 2008 06:30
Paskaidrojums  - Cilvēka iedzimta slimība, kuru izraisa lieka 21. hromosoma un kurai raksturīga garīgā atpalicība un sirds un elpošanas sistēmas defekti.
Pēdējās izmaiņas: Otrdiena, 20 janvāris 2009 12:37
 
Vairāk rakstu...
<< Sākums < Iepriekšējā 1 2 3 Nākamā > Beigas >>

Lapa 2 no 3